– УЛЬТРАТОНКІ ВІНІРИ
– МІНІМУМ СТАЧУВАННЯ ЗУБІВ
– ПОСЛУЖАТЬ БІЛЬШЕ 15 РОКІВ
Вініри – це найтонші композитні чи керамічні пластинки, які кріпляться на передню поверхню зуба. Ці накладки дуже тонкі, як правило, їхня товщина становить близько 0,4-0,6 мм, і не перевищує 0,7 мм.
Основне призначення вінірів полягає в корекції естетичного вигляду та вирівнюванні зубного ряду. Вініри встановлюють як на окремий зуб, так і на всі передні – зону посмішки.
За способами встановлення вініри поділяються на прямі та непрямі.
Формування та встановлення прямих вінірів (друга назва – терапевтичні) здійснюється в порожнині рота пацієнта. Основними перевагами даного варіанту установки є відсутність необхідності в обточуванні зубів та порівняно швидкий кінцевий результат. У процесі роботи із зубів знімається найтонший шар емалі – від 0,3 до 0,7 мм, а потім у кілька шарів формується вінір. Після закінчення конструкція шліфується та полірується. Ця методика застосовується з реставраційною метою. Прямі вініри менш довговічні, ніж накладки для непрямого протезування, виготовлені в лабораторії.
Непрямі вініри, які ще називають ортопедичними, виготовляються в зуботехнічній лабораторії з індивідуальних зліпків пацієнта. Для їх виготовлення застосовуються найпопулярніші в естетичній стоматології та ортодонтії матеріали – кераміка, композитні матеріали, оксид цирконію. На такі вініри ціна вища і сама процедура займає більше часу, але їхня головна перевага – вони дуже довговічні і не вимагають заміни 10-15 років.
Враховуючи матеріал виготовлення накладок, вініри поділяються на керамічні та композитні. Керамічні вініри відносяться до непрямого способу установки, оскільки встановлюються пацієнту після виготовлення по індивідуальному зліпку в лабораторії. До цієї групи належать кілька типів вінірів:
Порцелянові вініри – це найпоширеніший тип пластин у стоматології. Медичний фарфор доцільно застосовувати за високого ступеня пошкодження зубів, значної зміни відтінку емалі. Вони довго зберігають свій початковий колір, візуально не відрізняються від натуральних зубів. Їхня товщина не перевищує 0,3-0,5 мм. Зубний наліт на них практично не накопичується.
Цирконієві вініри формуються з оксиду цирконію, який має дуже високу міцність, біологічну сумісність з натуральними зубами. Такі вініри дають приголомшливий естетичний ефект, але висока ціна матеріалу та його обробки робить такий вид протезування доступним не для кожного пацієнта.
Склокерамічні вініри виготовляються за допомогою системи IPS Empress на основі лейцидної склокераміки. За своїми косметичними та експлуатаційними характеристиками вони перевершують протези з медичного порцеляни. Перед процедурою їхньої установки відсутня необхідність препарування зубів, що є основною перевагою даного типу
Люмініри – це надтонкі вініри, інновація в естетичній стоматології. Голлівудські Вініри – їхня друга назва. Люмініри виготовляються з міцної кераміки, максимальна їх товщина становить 0,3мм. Особливістю таких пластин є можливість їх встановлення навіть на штучні коронки. Люмініри перевершують звичайні керамічні вініри в тому, що не вимагають особливого препарування зубів під установку. Використання надтонких пластин дозволяє зняти мінімальний шар емалі без проведення ортодонтичного лікування. Люмініри дуже довговічні, термін служби становить понад 20 років, протягом яких вони не змінюють свій колір і забезпечують рівну та білу голлівудську посмішку. На сьогоднішній день люмініри є найкращим варіантом, тому що їх установка виконується найшвидше, зуби не вимагають обточування, за бажанням можна без проблем зняти вініри такого типу.
Композитні вініри виготовляються із матеріалів, призначених для пломбування зубів. Процес виготовлення цих накладок проводиться безпосередньо в роті пацієнта – коригуюча світловідбивна суміш наноситься в кілька шарів на передню поверхню зуба. Ця технологія називається прямою або терапевтичною, проводиться всього за один сеанс у лікаря, тому такі пластини ще називають моментальні вініри. Композитні накладки можуть бути використані для виправлення нерівної поверхні зубів, при потемнінні кольору емалі, при наявності сколів або мікротріщин на емалі.
Керамічні та прямі вініри – дві основні технології в естетичній стоматології. За потреби провести реставрацію одного-двох зубів можна використовувати пряме встановлення композитними вінірами. Для того, щоб надати естетичність всій зоні посмішки краще скористатися керамічними конструкціями.
Перевага вінірів очевидна. Вони дозволяють досягти краси і білості зубного ряду за досить короткий термін, причому повністю біосумісні з тканинами ротової порожнини. Завдяки високій світлопропускній здатності матеріалів відреставровані зуби виглядають дуже натурально і нічим не відрізняються від справжніх. Препарування перед процедурою підлягає лише невелика поверхня натуральних зубів. Вініри дуже довговічні, протягом багатьох років вони не змінюють своїх експлуатаційних та косметичних властивостей. На відреставрованих зубах не накопичується зубний наліт. У догляді вони досить легкі.
У цій темі варто торкнутися і недоліків вінірів, оскільки вони є в будь-якій медичній процедурі. Даний вид протезування зубів відноситься до естетичної стоматології, відповідно, усуває лише косметичні недоліки зубів і може використовуватися лише за відсутності стоматологічних захворювань. Перед встановленням вінірів зуби необхідно повністю вилікувати, якщо є певні проблеми, оскільки за наявності будь-яких захворювань вони можуть поширюватися під накладками і руйнувати натуральні зуби. При недостатньо дбайливому поводженні на вінірах можуть з’являтися сколи, у зв’язку з недостатньою міцністю деяких видів матеріалів.
Керамічні вкладки та інші види вінірів вимагають обточування емалі. Хоч і мінімальний, але цей вплив на натуральні зуби, що знижує їхню здатність протистояти механічним, термічним та фізичним впливам. Також обточування зубів спричиняє необхідність заміни вінірів після закінчення певного терміну, тобто, зробивши цю процедуру одного разу, вже неможливо буде від неї відмовитися. Тим не менш, 10-20 років експлуатації вінірів зведуть необхідність повторних установок до ліченої кількості разів.
Загалом відгуки пацієнтів про встановлення вінірів переважно позитивні. На сьогоднішній день це чудова технологія, що дозволяє за короткий термін знайти сяючу усмішку. Численні фото до і після говорять самі за себе.
Існують випадки, коли лікарі не рекомендують встановлювати вініри, оскільки результат може не відповідати очікуванням. Так, протипоказаннями для встановлення є:
Стоматологічна клініка «Ласка» є однією з найкращих у місті Києві. Ми надаємо широкий комплекс стоматологічних послуг та встановлення зубних вінірів різного типу. Фахівці клініки гарантують відмінний результат процедур, завдяки своєму професіоналізму та досвіду.
Форма отправляется …