Стоматология Ласка

Лікування ясен

Які причини викликають запальний процес ясен

Запальні процеси ясен проявляються по різному, але якщо вчасно не провести лікування ясен, ці явища можуть призвести до серйозних захворювань і втрати зубів.

Причини запального процесу і лікування ясен

лечение десенОсновними причинами виникнення запалення є травми ясн коронкою або гострим краєм пломби, що починається розвиток таких захворювань ясен, як гінгівіт і пародонтит, а також періодонтит зуба. Як правило, при травмуванні ясна запальний процес зачіпає лише кілька сусідніх зубів, в той час як при пародонтиті або гінгівіті запалення поширюється практично на всі зуби.

Гінгівіт проявляється запальним процесом без відомих порушень з’єднання ясен і зуба.

Основні симптоми гінгівіту:

  • набряклість і кровоточивість ясен;
  • помітний наліт на поверхні зубів;
  • невелике почервоніння м’яких тканин ясен;
  • неприємний запах у ротовій порожнині.

Пародонтит характеризується запальним процесом околозубної тканини і веде до руйнування зуба.

Основні симптоми пародонтиту:

  • кровоточивість і свербіж ясен;
  • з’являється хиткість уражених зубів;
  • основи зуба оголюються.

Вибір виду лікування ясен зубів

лечение десен До виникнення гінгівіту або пародонтиту призводить нерегулярний догляд за порожниною рота, внаслідок чого на зубах утворюється наліт і тверді зубні відкладення, де розвиваються патогенні мікроорганізми. Виникає запалення ясен, лікування в цьому випадку, направлено на видалення наявних зубних відкладень з використанням ультразвукового апарату і подальша протизапальна терапія.

Для гінгівіту характерна наявність запального процесу з локалізацією на поверхні краю ясен і тому лікування ясен зводиться до цих двох маніпуляціям, в той час як при пародонтиті відзначається значна рухливість зубів з оголенням кореня, а також можливі гнійні виділення з пародонтальних кишень. Тому, в даному випадку потрібна додаткова процедура по шинування рухомих зубів, застосування антибактеріальної терапії і, при необхідності, хірургічне втручання.

Якщо травма від гострого краю пломби або коронки, стала причиною запалення ясен, лікування полягає у видаленні гострого ділянки і за показаннями призначають протизапальні терапія. Якщо ж, коронка поставлена неякісно і призводить до постійного травмування м’яких тканин ясен, слід її замінити.

Найбільш складно проходить лікування ясен, причиною якого є періодонтітний зуб, який має в верхівці кореня гнійну кісту, що викликає припухлість і почервоніння ясен. В цьому випадку, основне лікування зводиться до санації ураженого зуба.

Діагностика та лікування ясен зубів

Для правильного вибору лікування, необхідно провести рентгенологічне дослідження, яке дозволить точно визначити стан кісткової тканини, наявність в ній патологічних змін, а також побачити наскільки якісно проведено пломбування кореневих каналів. Крім цього, при звичайному візуальному огляді досвідчений лікар завжди зможе провести точний аналіз перебігу хвороби, зіставивши зовнішній вигляд ураженої ділянки і дані рентгенівського знімка.

Залежно від ступеня запалення ясен, лікування проводиться з використанням медикаментозних препаратів або народними засобами. При сильному больовому синдромі показано застосування знеболюючих препаратів. Обов’язково полоскання рота антисептичними розчинами – фурациліну, марганцівкою, мірастаміном. Якщо запальний процес зайшов занадто далеко лікування ясен вимагає застосування антибактеріальної терапії з використанням антибіотиків пеніцилінового ряду.

При легкій формі перебігу хвороби хороший ефект надає застосування відварів лікарських трав – чебрецю, ромашки, шавлії і дубової кори, череди, звіробою. Ці трави відмінно знімають запальний процес, при регулярному полосканні порожнини рота по кілька разів на день.

Можна використовувати спеціальні мазі, які надають одночасно протизапальну і знеболювальну дію, а також знижують кровоточивість ясен – це метрогил, солкосерил та Апідент-актив.

Всі перераховані вище засоби повинні використовуватися тільки після ретельного огляду лікарем і проведення діагностичних досліджень. В цьому випадку, позитивний результат лікування досягається максимально швидко.

Гігієна та парадонтологія

Стоимость

Урок гігієни

100

Аплікація гелю під пов'язку Тебодент (3-4 зуба)

250

Професійне чищення ультразвуком повторне відвідування (1 щелепа)

150

Білий лак (ремінералізуюча терапія)

200

Медична обробка ясенного краю

100

Лікувальна пов'язка диплом (3-4 зуба)

350

Кюретаж зубоясенних кишень (1 зуб)

350

Шинування (1 зуб)

500

Лікування гінгівіту лазером (1 щелепа)

1200

Бюретаж (1 зуб)

500

Лікування пародонтозу лазером (1 зуб)

450

Лікування пародонтозу лазером (1 щелепа)

1500

Виборча прішліфовка (1 зуб)

100

Насадка лазерна

650

Плазмоліфтінг (2 щелепи)

3000

Бюретаж (1 щелепа)

3000

Хірургічна пов'язка COE-PAK (1 щелепа)

600

Хірургічна пов'язка COE-PAK (1 сегмент)

300

×
Хотите мы вам перезвоним?