Стоматология Ласка

Хірургічний шаблон

Хірургічні шаблони для імплантації зубів

На сьогоднішній день для відновлення втрачених зубів стоматологія пропонує відразу кілька методик установки зубних протезів, в тому числі і вживлення імплантатів. formdental-768x380 Імплантація зубних імплантатів досить копіткий процес. Лікарю потрібно чітко розуміти тривимірну позицію розміщення штифта: місце установки, кут нахилу і глибину. Для того щоб не довелося робити розрахунок всіх параметрів, як то кажуть, «на око» – сучасні технології надали можливість виробляти імплантацію з використанням шаблону.

Хірургічний шаблон – це пластикова заготовка, зліпок анатомічних структур щелепи пацієнта з урахуванням всієї зубної формули: як здорових, так і відсутніх зубів, що має в місцях установки імплантату відповідні отвори для введення штифта. Це особливо важливо, тому що при імплантації протеза потрібно забезпечити його ідеальне розташування щодо сусідніх зубів.

Тому ми настійно рекомендуємо використовувати шаблон при лікуванні шляхом протезування. Ціна хірургічного шаблону виправдана ефективністю його застосування і якістю результату.

Хірургічний шаблон переваги:

  • зменшується ризик травматизації під час операції;
  • значно скорочується тривалість процедури;
  • зводитися до мінімуму можливість виникнення похибки при установці імплантату;
  • практично виключаються можливості виникнення післяопераційних ускладнень і скорочується період реабілітації;
  • має чітке планування ходу і етапів протезування.
Застосування хірургічних шаблонів для імплантації в рази підвищує точність операції. При цьому похибка не перевищує 5 мікрон, що практично виключає навіть найменшу помилку з боку лікаря. Практично неможливе протезування без шаблону наступних ситуаціях:
  • при протезуванні передніх зубів, де особливо важливий естетичний ефект;
  • при установці поруч кількох протезів, коли лікарю важко орієнтуватися в топографії, зважаючи на відсутність сусідніх здорових зубів;
  • в разі явної патології прикусу у пацієнта;

Виготовлення хірургічних шаблонів

Підготовка до операції з імплантації зубів починається з вибору технології імплантації імплантатів, обстеження стану кісткової тканини, і підбору необхідної конструкції штучного кореня. Ця та вся подальша робота, з моменту звернення пацієнта в клініку і до отримання кінцевого результату, проводиться одночасно двома лікарями: ортопедом і хірургом.

Безпосередньо процес виготовлення хірургічних шаблонів починається з відбитка і зліпка для планування схеми розміщення зубних протезів. Потім, за допомогою комп’ютерної томографії, створюють тривимірний знімок щелепи. На його основі в спеціальній програмі проводяться відповідні розрахунки для визначення оптимального варіанту розташування протеза.

Залишається тільки відлити шаблон з пластмаси і можна приступати до лікування. Іноді виготовляють хірургічний шаблон з додатковими титановими втулками. Така втулка утримає бор від зсуву з заданого напрямку, що значно підвищить ефективність маніпуляцій і зведе до мінімуму ризик травмування.

Хірургічні шаблони бувають трьох типів*:

Шаблон спирається на зуби – найпоширеніший варіант. Дозволяє отримати точний рельєф зубів і ідеально включити імплантат в картину зубного ряду. Хірургічний шаблон спирається на слизову оболонку (ясна) використовується в разі повного або значного відсутності зубів. В такому випадку необхідний ще один етап – створення рентгенконтрастного шаблону. Шаблон спирається на кістку найточніше передає нерівності рельєфу кістки, але виготовлення хірургічного шаблону для імплантації такого типу проводиться вкрай рідко, оскільки його використання вимагає відкидання значного ділянки м’яких тканин. Як бачите, виготовлення хірургічних шаблонів вимагає найвищої майстерності, знань і навичок – цим і обумовлена ціна хірургічних шаблонів. У нашій клініці працюють першокласні фахівці, тому, звернувшись за допомогою, будьте впевнені в якості послуг і матеріалів. Ми пропонуємо послуги з виготовлення хірургічного шаблону для імплантації, проведення протезування і медичного супроводу в післяопераційному періоді. *Залежно від точки опори
×
Хотите мы вам перезвоним?