На превеликий жаль, далеко не всі здатні похвалитися посмішкою, красивою від природи. Багатьом не з чуток знайома проблема неправильного, аномального прикусу.
Виникає така патологія по ряду різноманітних причин, але основні з них такі:
Хоч би якими були причини патології, мати привабливу посмішкою бажає кожен. Благо, сучасна ортодонтія здатна усунути навіть довольно складні випадки викривлень зубного ряду. Стоматологічна клініка Ласка одна з небагатьох в Києві, де можливо кваліфіковане лікування неправильного прикусу. Єдиним орієнтиром в нашій роботі є націленість на якість і стабільність результату.
Прикус – це співвідношення зубів, щільно зімкнутих. Виходячи з класифікації, буває він тимчасовим і постійним. Розділяють прикус ще й нафізіологічний і патологічний. Якщо змикання зубного ряду порушено, має місце бути аномалія. Існує п’ять видів патології прикуса:
Дистальний прикус – надмірний розвиток верхньої щелепи, або ж слабке нижньої. Такий прикус ще називають прогнатичний.
Мезіальний прикус, лікування якого в деяких випадках не можливо без оперативного втручання, проявляється у вигляді суттєво виступає нижньої щелепи. Верхні зуби в такому випадку помітно перекриваються нижніми. Таку патологію ще називають зворотним прикусом або ж нижньої прогнатия.
Відкритий прикус – для нього характерним є відсутність змикання між більшою частиною зубів. Буває відкритий прикус фронтальним і бічним -не змикаються передні або бічні зуби, відповідно.
Травмуючий або глибокий прикус – лікування у дорослих протікає значно складніше, ніж у дітей. У ранньому віці розвиток подібної патології можна зупинити, а то і запобігти. Нижні різці при такої аномаліі більше, ніж на 50% перекриваються верхніми.
Перехресний прикус або ножиці – проявляється у вигляді слабо розвиненою нижній і / або верхньої щелепи, однієї або обох її сторін. Зубні ряди при такій аномалії перетинаються подібно лезах ножиць.
Практика лікування прикусу показала, що у дорослих існує ще одна патологія – знижується прикус. Формується він у результаті втрати зубів або ж через їх стирання.
Виправлення прикусу найбільш ефективним є в дитинстві. Запобігти його, заодно відучивши маленьке чадо від шкідливих звичок, допоможуть вестибулярні пластини, показані у віці 2-5 років. Для лікування нескладних дефектів в підлітковому віці застосовують капи, трейнери, в більш складних випадках – брекет системи.
Якщо ж говорити про серйозні патологіях, таких, як мезіальний прикус, лікування у дітей теж можливо консервативними методами. Правда, починати його потрібно якомога раніше, усунути патологію найкраще до 10-12 років. У такому юному віці терапія не лише ефективніша, але і безболісна. Крім ортодонтичних конструкцій, в лікуванні мезіального прикусу у дітей застосовують міогномістіку, масаж альвеолярних відростків, пластику вуздечки язика.
Лікування патологій прикусу у дорослих мало чим відрізняється, і все ж, деякі нюанси є. Так, лікування глибокого прикусу, як і інших більш складних патологій, може і швидше за все займе досить багато часу (рік і більше). До того ж, від дорослого цей процес вимагає більше терпіння і відповідальності. У деяких випадках може знадобитися оперативне втручання.
Примітка: перш, ніж приступити до лікування, пацієнту необхідно вилікувати все запалення в ротовій порожнині, виключити потенційні вогнища інфекції. У деяких випадках також потрібно замінити старі зубні протези (коронки, мости) а так же пломби.
Правильно діагностувати патологію прикусу, призначити лікування і пройти його під чуйним контролем фахівця можна в клініці Ласка розташованої в місті Києві. І нехай, якщо мова йде про дорослих, це тривалий процес, позитивний результат у вигляді здоров’я, гарної й привабливої посмішки, а з нею і впевненості в собі вже точно того варто.
Форма отправляется …