Стоматология Ласка

Лікування під час сну

Лікування під час сну​:

Седация в стоматології – це сучасне рішення для людей, які бояться лікувати зуби, або планують великий об’єм стоматологічних процедур.

За допомогою спеціальних препаратів пацієнта вводять в легкий, розслабляючий сон. Але у відмінності від загального наркозу, він не вимагає тривалої реабілітації після пробудження і практично не має побічних ефектів.

Седация в стоматології поняття, види

Медикаментозний сон в стоматології – це введення пацієнта в стан сну за допомогою спеціальних седатівних препаратів. Медикаменти, які для цього застосовуються, не знеболюють, а лише усипляють, тому процедура обов’язково проводиться в комплексі з місцевою анестезією.

Седация буває двох типів:

– внутрішньовенна;

– інгаляційна.

У першому випадку пацієнт отримує ін’єкцію з седатівним ліками. У другому випадку подається інгаляційний анестетік, наприклад, закис азоту (відомий як «звеселяючий газ»). Обидва варіанти безпечні для здоров’я. Як і при внутрішньовенному методі, так і при інгаляції лікарка-анестезіолог може  точно контролювати дозування препарату, звівши до мінімуму всі ризики.

Медикаментозний сон не варто плутати із загальним наркозом, це більш щадна процедура. Людина в такому стані максимально розслаблена, але він чує і реагує на слова доктора – може відкрити рот, коли його попросять, нахилитися або обернути голову. По класифікації, яка використовується суспільством анестезіологів США (АSA), дана процедура відноситься до мінімальної седациі, після якої слідує поверхнева, і лише потім – глибока і загальний наркоз.

Для чого проводиться седация в стоматології?

Больові відчуття при лікуванні зубів, хірургічних і ортопедичних операціях не так сильні, як сам страх болю. Саме із-за страху дуже багато хто затягує з терапією, не звертається до лікаря. Результат – серйозні захворювання порожнини рота, порушення цілісності тканин і необхідності видаляти зуби, оскільки зберегти їх не можливо.

Найчастіше проводиться седация для дітей. Що зрозуміло, оскільки діти більше бояться стоматологів і бормашини. Проте часто цією процедурою цікавляться і дорослі пацієнти.

Ще одна гідність методики – можливість за один раз виконати відразу дуже великий об’єм завдань, тобто вилікувати, запломбувати або видалити відразу декілька зубів. Крім того, це позитивно позначається на якості роботи лікарки-стоматолога, оскільки пацієнт не рухається, не закриває постійно рот і не ускладнює доступ до хворої ділянки.

Але головне – це повна відсутність стресу. Похід до стоматолога перестане бути найстрашнішою подією в житті, ви своєчасно усуватимете захворювання на ранньому етапі і збережете свою білосніжну посмішку і нервові клітини.

×
Хотите мы вам перезвоним?