Стоматология Ласка

Гінгівіт

Що таке гінгівіт?

гингивитГінгівіт – це захворювання пародонту, що характеризується запаленням ясен без залучення тканин, що з’єднують зуб і ясна. На сьогоднішній день існує безліч способів підтримки здоров’я ротової порожнини: від найпростіших санітарних заходів, таких як чистка, до складних терапевтичних та хірургічних маніпуляцій (пломбування, протезування та ін.). І навіть якщо Ви старанно стежте за станом зубів, то на стан м’яких тканин звертаєте увагу дуже рідко. А між тим, прості заходи профілактики допоможуть уникнути цей неприємний недуг.

Які ж причини виникнення гінгівіту?

гингивитЗубний наліт і зубний камінь. Зубний наліт може скупчуватися в проміжках між чищенням зубів. Якщо вчасно його не прибрати, то вже через 72 години він почне формувати зубний камінь. Обидва ці виду відкладень є відмінною грунтом для розмноження мікроорганізмів, що в подальшому провокує запальний процес в м’яких тканинах. Гіперплазія тканин ясен може розвиватися як побічне явище, внаслідок вживання антибіотиків циклоспоринового ряду, препаратів на основі ніфедипіну, оральних контрацептивів та інших лікарських препаратів. Прорізування зубів теж нерідко провокує розвиток катарального гінгівіту. Причиною виникнення даного захворювання може стати нестача вітаміну С, що призводить до погіршення стану судинної стінки, формування набряків і мікро крововиливів в м’яких тканинах. Вплив на організм, і ясна зокрема, різних агресивних хімічних засобів, високих і низьких температур. Особливо небезпечна для зубів різка зміна температур їжі. У дітей молодшого віку не до кінця сформована імунна система, тому наявність навіть незначного карієсу тягне за собою поширення запалення по всій ротовій порожнині і освіти вогнищ гінгівіту. При цукровому діабеті знижується рівень антибактеріальних властивостей слини і більш активно розвивається мікрофлора, що провокує запалення ясен. Захворювання шлунково-кишкового тракту, туберкульозная інфекція, ревматизм, цукровий діабет також можуть стати причиною розвитку гінгівіту. Як самостійне захворювання гінгівіт розвивається рідко. Найчастіше гінгівіт у дорослих є симптомом інших захворювань ротової порожнини або внутрішніх органів, а гінгівіт у дітей потребує лікування, шляхом посилення імунітету. Залежно від перебігу запального процесу розрізняють кілька форм гінгівіту:
  • катаральний гінгівіт характеризується почервонінням ясна, хворобливими відчуттями під час прийому їжі, чутливістю до температури їжі;
  • виразковий гінгівіт і некротичний гінгівіт характеризується утворенням на слизовій оболонці дрібних виразок, хворобливими відчуттями, неприємним запахом з рота через розвиток гнильної мікрофлори;
  • гіпертрофічний гінгівіт протікає зі збільшенням ясенних сосочків, які в міру розвитку патології покривають зуб;
  • атрофічний гінгівіт навпаки діагностується при зниженні рівня ясен і оголенні шийки зуба.

Гінгівіт: симптоми і лікування

Основними симптомами гінгівіту є почервоніння і набряклість ясен, свербіж, хворобливі відчуття під час прийому їжі, больова реакція на холодну і гарячу їжу, кровоточивість ясен і неприємний запах з рота. Наявність хоча б одного з ознак свідчить про порушення здоров’я ротової порожнини і вимагає негайного звернення до лікаря. В якості терапії гінгівіту ясен слід усунути причини виникнення запалення. Найчастіше необхідно зняти зубний наліт і камінь і провести санацію ротової порожнини. Як лікарські препарати найчастіше призначають відвари трав з в’язким, антисептичну і протизапальну дію для полоскання ротової порожнини. Щоденне чищення зубів, використання зубної нитки, спеціалізованих ополаскувачів для рота дозволять займатися профілактикою виникнення подібного недугу в подальшому. Професійні стоматологи клініки «ПС Ласка» здійснять огляд і діагностику стану зубів і ясен, поставлять діагноз і, в разі виявлення захворювання, призначать препарати для лікування гінгівіту. Завдяки сучасним технологіям чистки зубів від зубного каменю, процедура буде абсолютно безболісною, а результат Ви побачите за лічені дні.

Гігієна та парадонтологія

Стоимость

Урок гігієни

100

Аплікація гелю під пов’язку Тебодент (3-4 зуба)

250

Професійне чищення ультразвуком повторне відвідування (1 щелепа)

150

Білий лак (ремінералізуюча терапія)

200

Медична обробка ясенного краю

100

Лікувальна пов’язка диплом (3-4 зуба)

350

Кюретаж зубоясенних кишень (1 зуб)

350

Шинування (1 зуб)

500

Лікування гінгівіту лазером (1 щелепа)

1200

Бюретаж (1 зуб)

500

Лікування пародонтозу лазером (1 зуб)

450

Лікування пародонтозу лазером (1 щелепа)

1500

Виборча прішліфовка (1 зуб)

100

Насадка лазерна

650

Плазмоліфтінг (2 щелепи)

3000

Бюретаж (1 щелепа)

3000

Хірургічна пов’язка COE-PAK (1 щелепа)

600

Хірургічна пов’язка COE-PAK (1 сегмент)

300

×
Хотите мы вам перезвоним?